Hledáte solventního kupce či vhodného nájemníka? Chcete svěřit kompletní správu Vašeho pronájmu do rukou profesionálů? Napište nám.

Nabízím nemovitost

Nenašli jste vhodnou nemovitost? Máte konkrétní představu o Vašem novém domově? Napište nám.

Hledám nemovitost

Plocha od

m2    do m2   

Zadejte cenové rozpětí:
  • Rozšířené vyhledávání

Pro pronajímatele

Do kdy mi přijdou peníze na účet v případě, že můj pronájem spravujete?

Peníze Vám zašleme vždy do 20. v měsíci (pokud nájemník nájem uhradí). Pokud by nájemník nájem v termínu neuhradil, urgujeme jej a podnikáme veškeré potřebné kroky k tomu, aby nájem zaplatil. O celé situaci Vás budeme informovat v měsíčním přehledu.

skrýt odpověď

Kde všude moji nemovitost inzerujete?

Inzerujeme na předních realitních serverech, místních serverech, tištěné podobě a v neposlední řadě též na našich webových stránkách. Pro lepší představu můžeme z realitních serverů uvést např.: Sreality, Reality iDNES, RealityMIX, České reality, viaReality a další…

skrýt odpověď

Co je to jistota a k čemu slouží?

Dle nového občanského zákoníku je to nové pojmenování pro dřívější kauci. Jedná se o finanční prostředky, složené nájemníkem, které lze využít ke krytí škod způsobených nájemníkem (např. dlužné nájemné…).

skrýt odpověď

Jakým způsobem si mohu zkontrolovat, co se s mojí nemovitostí právě děje?

Záleží, jakou službu pro Vás vykonáváme: 1. varianta: Zajišťujeme správu Vašeho pronájmu. V tomto případě se obraťte přímo na svého správce, rád Vám zodpoví jakékoliv dotazy. 2. varianta: Do Vaší nemovitosti hledáme vhodného nájemce. V tomto případě se obraťte na svého realitního specialistu.

skrýt odpověď

Jak dlouho trvá, než mi najdete vhodného nájemníka?

Nalezení nájemníka je zpravidla otázkou dvou až čtyř týdnů. Záleží na více okolnostech. Může to být samozřejmě i rychleji. Každý týden jste pravidelně informováni o průběhu absolvovaných prohlídek s potenciálními zájemci.

skrýt odpověď

Co se stane, když nájemník neuhradí nájem?

V případě, že zajišťujeme správu Vašeho pronájmu, okamžitě kontaktujeme nájemníka s tím, že porušuje dohodnuté podmínky. V případě, že nájem obratem neuhradí – podnikáme další kroky směřující k tomu, aby nájem uhradil. O všech našich krocích jste informováni v měsíčním přehledu.

skrýt odpověď

Pokud pronajímám byt, musím platit nějaké daně?

Jako fyzická, nepodnikající osoba jste povinni dle § 9 zákona číslo 586/1992 Sb. o daních z příjmů danit veškeré příjmy související s pronájmem nemovitostí.

skrýt odpověď

Dočetl jsem se, že musím nájemníkovi hradit úroky ze složené jistoty – je to pravda?

Ano, nový občanský zákoník stanovuje pronajímateli povinnost uhradit nájemníkovi úrok z jistoty od jejího poskytnutí, a to alespoň ve výši zákonné sazby.

skrýt odpověď

Mám si nechat energie (elektřinu a plyn) napsané na sebe nebo je mám přepsat na nájemníka?

Obě varianty mají své pro a proti. Rádi Vám obě možnosti představíme a pomůžeme Vám vybrat tu vhodnější konkrétně pro Vás.

skrýt odpověď

Co si mám představit pod pojmem drobné opravy a běžná údržba?

V době trvání nájmu je nájemník povinen provádět v nemovitosti drobné opravy a běžnou údržbu související s užíváním nemovitosti. Jednoznačně doporučujeme, aby konkrétní ujednání o drobných opravách a běžné údržbě bylo nedílnou součástí Vaší nájemní smlouvy.

skrýt odpověď