Hledáte solventního kupce či vhodného nájemníka? Chcete svěřit kompletní správu Vašeho pronájmu do rukou profesionálů? Napište nám.

Nabízím nemovitost

Nenašli jste vhodnou nemovitost? Máte konkrétní představu o Vašem novém domově? Napište nám.

Hledám nemovitost

Plocha od

m2    do m2   

Zadejte cenové rozpětí:
  • Rozšířené vyhledávání

Pro pronajímatele

Do kdy mi přijdou peníze na účet v případě, že můj pronájem spravujete?

Peníze Vám zašleme vždy do 20. v měsíci (pokud nájemník nájem uhradí). Pokud by nájemník nájem v termínu neuhradil, urgujeme jej a podnikáme veškeré potřebné kroky k tomu, aby nájem zaplatil. O celé situaci Vás budeme informovat v měsíčním přehledu.

skrýt odpověď

Pokud pronajímám byt, musím platit nějaké daně?

Jako fyzická, nepodnikající osoba jste povinni dle § 9 zákona číslo 586/1992 Sb. o daních z příjmů danit veškeré příjmy související s pronájmem nemovitostí.

skrýt odpověď

Jakým způsobem si mohu zkontrolovat, co se s mojí nemovitostí právě děje?

Záleží, jakou službu pro Vás vykonáváme: 1. varianta: Zajišťujeme správu Vašeho pronájmu. V tomto případě se obraťte přímo na svého správce, rád Vám zodpoví jakékoliv dotazy. 2. varianta: Do Vaší nemovitosti hledáme vhodného nájemce. V tomto případě se obraťte na svého realitního specialistu.

skrýt odpověď

Co je to jistota a k čemu slouží?

Dle nového občanského zákoníku je to nové pojmenování pro dřívější kauci. Jedná se o finanční prostředky, složené nájemníkem, které lze využít ke krytí škod způsobených nájemníkem (např. dlužné nájemné…).

skrýt odpověď

Co si mám představit pod pojmem drobné opravy a běžná údržba?

V době trvání nájmu je nájemník povinen provádět v nemovitosti drobné opravy a běžnou údržbu související s užíváním nemovitosti. Jednoznačně doporučujeme, aby konkrétní ujednání o drobných opravách a běžné údržbě bylo nedílnou součástí Vaší nájemní smlouvy.

skrýt odpověď

Dočetl jsem se, že musím nájemníkovi hradit úroky ze složené jistoty – je to pravda?

Ano, nový občanský zákoník stanovuje pronajímateli povinnost uhradit nájemníkovi úrok z jistoty od jejího poskytnutí, a to alespoň ve výši zákonné sazby.

skrýt odpověď

Co se stane, když nájemník neuhradí nájem?

V případě, že zajišťujeme správu Vašeho pronájmu, okamžitě kontaktujeme nájemníka s tím, že porušuje dohodnuté podmínky. V případě, že nájem obratem neuhradí – podnikáme další kroky směřující k tomu, aby nájem uhradil. O všech našich krocích jste informováni v měsíčním přehledu.

skrýt odpověď

Jak dlouho trvá, než mi najdete vhodného nájemníka?

Nalezení nájemníka je zpravidla otázkou dvou až čtyř týdnů. Záleží na více okolnostech. Může to být samozřejmě i rychleji. Každý týden jste pravidelně informováni o průběhu absolvovaných prohlídek s potenciálními zájemci.

skrýt odpověď

Kde všude moji nemovitost inzerujete?

Inzerujeme na předních realitních serverech, místních serverech, tištěné podobě a v neposlední řadě též na našich webových stránkách. Pro lepší představu můžeme z realitních serverů uvést např.: Sreality, Reality iDNES, RealityMIX, České reality, viaReality a další…

skrýt odpověď

Mám si nechat energie (elektřinu a plyn) napsané na sebe nebo je mám přepsat na nájemníka?

Obě varianty mají své pro a proti. Rádi Vám obě možnosti představíme a pomůžeme Vám vybrat tu vhodnější konkrétně pro Vás.

skrýt odpověď