Hledáte solventního kupce či vhodného nájemníka? Chcete svěřit kompletní správu Vašeho pronájmu do rukou profesionálů? Napište nám.

Nabízím nemovitost

Nenašli jste vhodnou nemovitost? Máte konkrétní představu o Vašem novém domově? Napište nám.

Hledám nemovitost

Plocha od

m2    do m2   

Zadejte cenové rozpětí:
  • Rozšířené vyhledávání

Přepis energií

09.03.2015

Mám elektřinu a plyn „přepsat“ na nájemníka?

S touto otázkou se setkáváme téměř denně a není divu, neboť k pronájmu neodmyslitelně patří. My zpravidla doporučujeme energie převádět a to hned z několika následujících důvodů:

  • nájemník si může zvolit dodavatele, který mu přijde nejvýhodnější nebo s ním má dobré zkušenosti
  • výši záloh i frekvenci placení si nájemník může nastavit dle svého uvážení
  • neřešíte žádné zálohy ani vyúčtování
  • nájemník je zodpovědný za včasné úhrady i vyrovnání případných nedoplatků vůči energetické společnosti (případné závazky jsou vymáhány na něm)

 

V případě, že chcete mít 100% jistotu nad tím, že je vše řádně hrazeno a nemůže následkem pozdních úhrad či nedoplatků dojít k demontáži měřidel a máte-li čas zaobírat se vyúčtováním a průběžným propočtem stavů měřidel (abyste předcházeli případným větším nedoplatkům), pak je pro Vás dozajista lepší variantou vybírat od nájemce zálohy a dodávky služeb nájemníkovi zajistit.

Nakonec je tedy jen na Vás, co z výše uvedeného zvolíte. Pokud se rozhodnete pro převod energií na nájemníka, pak je ideální stav, aby byl dotyčný uveden v nájemní smlouvě jako nájemník a aby neměl vůči energetickým společnostem žádné dluhy. Vy se z odběru odhlásíte a nový nájemník se následně do dohodnutého data přihlásí u stejné nebo jiné společnosti. Pokud se nájemník hlásí k jiné společnosti, je třeba počítat s tím, že převod nějaký čas zabere. Zpravidla je vše převedeno do jednoho měsíce.

 

Pokud budete mít k této problematice jakékoliv dotazy, rádi Vám poradíme. V případě správy pronájmů vyřešíme celý proces za Vás.

 

Zpět do Archivu aktualit