Hledáte solventního kupce či vhodného nájemníka? Chcete svěřit kompletní správu Vašeho pronájmu do rukou profesionálů? Napište nám.

Nabízím nemovitost

Nenašli jste vhodnou nemovitost? Máte konkrétní představu o Vašem novém domově? Napište nám.

Hledám nemovitost

Plocha od

m2    do m2   

Zadejte cenové rozpětí:
  • Rozšířené vyhledávání

Máte byt na investici? Ochráníme Vás od nočních můr

23.11.2017

Komu by se nelíbilo mít měsíčně příjem z pronájmu vlastní nemovitosti? Tisíce i desetitisíce měsíčně, a to bez starostí? Často ale právě starosti převládají nad výdělkem. Pomůže vám naše správa pronájmů. Starosti s nájemníky budeme řešit za vás.

"Pronajímám byt v menším městě, přibližně hodinu jízdy autem od Prahy. Těšila jsem se, že budu mít stabilní jistý příjem, ale zatím mi pronájem přináší jen starosti a zvyšující se náklady na benzín. Kvůli každé maličkosti tam musím jezdit a vše s nájemníky řešit. Jeden měsíc ucpou toaletu a další nemají na nájem. Třetí měsíc nájem zaplatí, ale ještě dluží za druhý měsíc. Do toho ještě přišlo vyúčtování za elektřinu, tak mi postupně splácejí ještě dluh na energiích,“ stěžuje si Anna B.

Požadavky pronajímatelů bývají skromné, ale přesto může být šance natrefit na slušného nájemníka stejně velká, jako vyhrát ve Sportce. Málokterému pronajímateli se poštěstí najít někoho, kdo si v internetovém bankovnictví zadá trvalý příkaz pro každoměsíční platbu nájmu a poplatků a byt hned nezdevastuje, ale naopak se k němu chová jako k vlastnímu.

„Před současnými nájemci měla o byt zájem mladá rodina,“ vypráví Anna B. „Neměli ale ani na kauci, neviděla jsem od nich ani korunu, ale hned chtěli klíče od bytu. Byli neodbytní, prý budou mít peníze za měsíc. Jenže když nemají hned na úvod na kauci, jak by mohli platit stejnou částku každý měsíc?"

Jak se vyhnout starostem s pronájmem?

Sehnat dobrého nájemníka není snadné, ale pronájem nemovitosti skrývá i další záludnosti a komplikace. Víte, jak budete byt inzerovat? Máte čas podstupovat prohlídky třeba s desítkami zájemců? A jak se vyznáte v nájemních smlouvách nebo v daních z pronájmu? Můžete strávit hodiny a hodiny samostudiem, nebo svěřit správu svého pronájmu specialistům, kteří vše vyřídí za vás. Starosti si vezmeme na svá bedra a vy se můžete jen těšit z příjmu, jak jste si vysnili, než jste se setkali s krutou realitou vlastního pronajímání.

Náš zkušený tým je zde pro vás už od začátku. Pomůžeme vám určit správnou tržní cenu pronájmu a zařídít profesionální inzerci, díky které se o vaší nabídce dozví co nejvíce lidí.

Dále se za vás ujmeme prohlídek a jednání s případnými zájemci. Předem prověříme jejich konkrétní požadavky a finanční možnosti, abychom minimalizovali riziko neplatičů. O výsledcích prohlídek budete pravidelně informováni.

Tým společnosti VÁŠ DOMOVNÍK zařídí také veškerý právní servis a poradenství. Ve spolupráci s renomovanou právní kanceláří zajistíme vypracování bezpečné a srozumitelné nájemní smlouvy a s dostatečným předstihem vám její návrh zašleme do e-mailu, abyste měli dostatek času na její pročtení a zaslání případných dotazů.

Správa pronájmů se stará, aby byl spokojený nájemce i nájemník

Práce naší společnosti předáním nemovitosti zdaleka nekončí. Zařídíme předávací protokol, můžeme zajistit přepis energií na nájemníka a nabídneme mu pojištění odpovědnosti a domácnosti, a to s výraznou slevou. S nájemníkem jsme poté v neustálém kontaktu a kontrolujeme, zda jsou každý měsíc platby v pořádku. V případě potřeby zaplacení nájemného nájemníka upomínáme. Případně připravíme podklady pro vymáhání.

Dále také pravidelně kontrolujeme technický stav pronajímané nemovitosti a zajišťují případné opravy a údržbu. Rádi vás také zastoupíme při odečtech stavů měřidel a v případě vašeho přání i na schůzích SVJ.

Samozřejmostí je i administrativa a vedení účetnictví. Veškeré papírování tak vyřídíme za vás. Služby od začátku do konce zahrnují také ukončení nájemního vztahu. Připravíme vše potřebné a zrealizujeme převzetí nemovitosti zpět od nájemníka.

Zbavte se starostí za dobrou cenu

Naše správa pronájmů tak pokrývá komplexní služby, za které zaplatíte pouze 9 % z celkových měsíčně inkasovaných plateb od svého nájemníka. Pokud nemovitost není pronajata nebo nájemník nezaplatí, neplatíte ani vy. Poplatek za správu si navíc můžete odečíst od základu daně.

Vyzkoušejte si, jaké to skutečně je, pronajímat se společností VÁŠ DOMOVNÍK. První měsíc máte zcela zdarma!

Společnost VÁŠ DOMOVNÍK s.r.o. působí na realitním trhu od roku 2013, a to převážně v Plzni a Praze. Má nespočet spokojených klientů od vlastníků jednotlivých bytů/domů až po celé činžovní domy. 

Více informací můžete najít na www.vasdomovnik.cz

 

Zpět do Archivu aktualit