Hledáte solventního kupce či vhodného nájemníka? Chcete svěřit kompletní správu Vašeho pronájmu do rukou profesionálů? Napište nám.

Nabízím nemovitost

Nenašli jste vhodnou nemovitost? Máte konkrétní představu o Vašem novém domově? Napište nám.

Hledám nemovitost

Plocha od

m2    do m2   

Zadejte cenové rozpětí:
  • Rozšířené vyhledávání

Správa pronájmů

24.04.2014

Zajímá Vás, co se skrývá pod tímto dvouslovným názvem? Je to jednoduché, pod správou pronájmů si lze představit prakticky vše, co je s nájemní problematikou spojené. Jde o naší hlavní činnost, kdy za majitele bytu nebo domu zajišťujeme kompletní správu jeho pronájmu. Ve své podstatě se staráme o to, aby majitel svůj byt či dům pronajímal zcela bez starostí a měl vždy spolehlivé a platící nájemníky.

Tato činnost lze rozdělit na dvě části, které na sebe navazují. V prvé části si byt či dům prohlédne náš makléř, nafotí jej a připraví inzerci. Následně jej představí potenciálním zájemcům, absolvuje prohlídky a majiteli pomůže s následným výběrem vhodného nájemníka. S budoucím nájemníkem podepíše rezervační smlouvu a připraví smlouvu nájemní. Po podpisu nájemní smlouvy pak předá byt či dům novému nájemníkovi.

Pokud nemovitost již pronajímáte, tuto část zcela jistě velmi dobře znáte. Pokud k hledání nájemníka využíváte služeb realitních kanceláří, tak právě tady je ten okamžik, kdy jejich činnost zpravidla končí a dál se o svůj pronájem už musíte postarat sami. S námi to tak ale být nemusí. Jak už jsme naznačili výše, celá činnost se skládá ze dvou částí.

Druhá část, která Vám zajistí právě to klidné pronajímání, totiž spočívá v tom, že se Vám o Váš pronájem postaráme i nadále. Vaší nemovitosti je přidělen konkrétní správce. Ten je s Vaším nájemníkem v pravidelném kontaktu. Kontroluje výběr peněz, intenzivně řeší vzniklé situace, zajistí případné opravy i jejich realizaci a následnou kontrolu. Každý měsíc Vám zašle souhrnný dokument, kde se dočtete vše, co se událo. Mimo jiné řeší roční vyúčtování služeb a připraví pro Vás též podklady pro zpracování daňového přiznání. Pomůže Vám ve spolupráci s naší účetní i s daňovou optimalizací, díky které na daních nezaplatíte víc, než je skutečně nutné. Díky takové úspoře se pak může stát, že Vás naše služby nebudou stát ani korunu.

Pokud se chcete o službě správa pronájmů dozvědět více, podívejte se na správa pronájmů.

Zpět do Archivu aktualit