Hledáte solventního kupce či vhodného nájemníka? Chcete svěřit kompletní správu Vašeho pronájmu do rukou profesionálů? Napište nám.

Nabízím nemovitost

Nenašli jste vhodnou nemovitost? Máte konkrétní představu o Vašem novém domově? Napište nám.

Hledám nemovitost

Plocha od

m2    do m2   

Zadejte cenové rozpětí:
  • Rozšířené vyhledávání

Pojištění - ochrana Vaší investice

17.09.2014

Pojištění. Téma, které se v České republice netěší přílišné oblibě. Bohužel. Většina z nás začne pojištění řešit teprve až tehdy, potká-li nás nebo naše blízké, známé nějaká pohroma. To už je ale většinou příliš pozdě.
Většina z nás platí pojistku na své auto (ukládá zákon), v lepším případě si také „ošetříme“ výpadek příjmu či hrozbu trvalých následků, neschopnost splácet své závazky atpod. Ale pronajímáme-li nemovitost, pak většina z nás už nad ochranou tohoto cenného aktiva příliš nepřemýšlí.
Velmi často se setkáváme s pronajímateli, kteří nad pojištěním své, někdy i mnohamilionové investice jen mávnou rukou. O pojištění svého aktiva nechtějí vůbec slyšet. Dobrý investor si však svoji investici chrání, cení si ji a neváhá vydat několik set korun na krytí případných rizik.
Pojďme se teď společně podívat, jakými druhy pojištění můžete svoji investici chránit.

Pojištění nemovitosti

Jedná se o nejzákladnější pojištění, které je také většinou povinné, pokud si koupíte nemovitost na úvěr. Vy i potažmo banka budete chtít zajistit nemovitost pro případ, kdyby se s nemovitostí něco stalo. Může se jednat o požár, záplavy, zemětřesení a další většinou živelné pohromy. Pojistit je možné jednotlivé byty, bytové domy, rodinné domy a další. V případě pojištění bytové jednotky se bude jednat o pojištění veškerých stavebních součástí např.: zdí, stropů, maleb, štuků, tapet, podlah a topení. Dále veškerých zařízení, které jsou s bytem pevně spojeny. Jedná se tedy o sanitární keramiku (sprchový kout, vana, WC, umyvadlo) a v kuchyni o kuchyňskou linku se zabudovanými spotřebiči či vestavěné skříně.

Pojištění domácnosti

Toto pojištění kryje škody, které by mohli vzniknout na Vašem movitém majetku, který máte uvnitř svého bytu. Prakticky se dá říct, že vše, co by spadlo v případě, že byste svůj byt obrátili vzhůru nohama, je kryto. Jedná se tedy o volně stojící nábytek, sedací soupravu, stůl, židle, TV, ale i například o cennosti či peníze.

Pojištění z držby nemovitosti

Tento typ pojištění, který není příliš známý, Vás ochrání pro případ, že by došlo k poškození cizí věci nebo zdraví a to tak, že tuto škodu způsobí přímo Vaše nemovitost, kterou máte v držení. Např. vadná elektroinstalace (dům vyhoří), ze střechy Vašeho domu spadne krytina na auto nebo někoho poraní, případně vytopíte souseda (prasknou rozvody).

Pojištění odpovědnosti

Posledním pojištěním, které Vás chrání proti případným škodám, které sami způsobíte v občanském životě je právě pojištění odpovědnosti. Někdy se jí také lidově řečeno říká "pojistka na blbost". Nejčastějším případem, kdy se pojištění odpovědnosti u nemovitostí uplatňuje je vytopení sousedů. Avšak pozor! Pojištění odpovědnosti se vždy váže na konkrétní osobu a členy domácnosti, nikoliv na bytovou jednotku, a tak pokud svůj byt pronajímáte, pojištění odpovědnosti by měl mít uzavřené Váš nájemník.

 

Pokud Vás toto téma zaujalo a chtěli byste vědět víc, tak my Vás rádi spojíme s člověkem, který je v této oblasti profesionálem. Neváhejte a kontaktujte nás formou, která bude vyhovovat Vám. Více na stránce kontakty.

Zpět do Archivu aktualit